Budownictwo

Na czym polega praca hydraulika?

Jaką szkołę należy skończyć aby świadczyć usługi hydrauliczne?

Hydraulikiem może zostać absolwent szkoły zawodowej albo technikum o profilu hydraulicznym. Drugą opcją jest pójście na kursy szkoleniowe, a potem wykonanie praktyk u profesjonalnego hydraulika. Dodatkowo, żeby móc świadczyć usługi hydrauliczne w 100%, chętny na zostanie hydraulikiem musi zdobyć uprawnienia do spawania oraz korzystania z urządzeń ciśnieniowych. 

Artykuł został napisany we współpracy z firmą, Stis – usługi hydrauliczne, funkcjonującej na terenie Warszawy i Pruszkowa. 

Jakie cechy charakteru powinien posiadać hydraulik?

Kandydat na wykonywanie zawodu hydraulika powinien charakteryzować się skrupulatnością i bystrością. Przecież żadne z nas nie chciałby zatrudnić fachowca, który niedokładnie zainstaluje baterię lub słabo złączy rury i coś będzie nam się sączyć albo wylewać się.

Poza tym specjalista powinien umieć się dogadać i być cierpliwy, ponieważ jego praca polega na kontakcie z drugim człowiekiem. Następnymi cechami, jakie powinien posiadać hydraulik jest umiejętność kojarzenia faktów i przewidywania skutków swojej pracy. To zoptymalizuje robotę specjaliście i z pewnością ograniczy ryzyko błędów.

Wykwalifikowany hydraulik będzie punktualny i odpowiedzialny, a ponadto praca pod presją czasu i w stresie nie będzie dla niego problemem. No i na zakończenie najistotniejsze – fachowiec ten powinien posiadać umiejętności techniczne, dlatego, że w pracy będzie posługiwał się wieloma narzędziami i elektronarzędziami. 

Usługi hydrauliczne coraz częściej świadczone są 24h na dobę. Zauważysz to głównie w większych miejscowościach, takich jak Warszawa. Hydraulik pracujący w stolicy może spodziewać się wezwań także w godzinach nocnych. 

Czym zajmuje się hydraulik?

Hydraulika będziemy potrzebować zatrudnić zawsze wtedy kiedy trzeba założyć, naprawić lub wzmocnić centralne ogrzewanie, instalację kanalizacyjną i wodociągową. Jeżeli w Twoim budynku niezbędne jest zrobienie okresowej kontroli rur, to też zajmie się tym fachowiec z dziedziny hydrauliki.

Jeśli więc zaczął przeciekać Ci zlew, kaloryfer nie grzeje, albo chcesz wymienić sedes na nowy- to właśnie hydraulik jest od realizacji takich zadań.

Dobrzy specjaliści z dziedziny hydrauliki z łatwością znajdują pracę. Jest to specjalizacja poszukiwana w Warszawie i każdym innym mieście oraz za granicą. W większych miastach jest to oczywiście dobrze płatna praca, ale pamiętajmy, że wymaga ona kontaktu z ludźmi, dlatego warto być komunikatywnym, cierpliwym i umieć dobrze słuchać klientów. 

Polecane dla Ciebie