Transport

Poznań-Ławica – wskazówki dla podróżujących

Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków transportu. I duża mobilność i zdolność do pokonywania długich tras w stosunkowo krótkim czasie wpłynęły rewolucyjnie na turystykę. Samolotem w tej chwili można się dostać do większości miejsc na Ziemii. Także w Polsce ruch lotniczy z roku na rok notuje progres. Jednym z największych lotnisk  w kraju jest Poznań-Ławica. Dokąd możemy stamtąd wyruszyć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Lotnisko w Poznaniu – gdzie prowadzi szlak?

W polskich(ej) rzeczywistości Poznań znajduje się w czołówce. Jednak w szerszym(ej) ujęciu jest to raczej lotnisko lokalne. Nijak ma się to do faktu, że wykaz lotów z Poznania jest pokaźna(y). Startując z Poznania mamy możliwość zobaczyć całą Europę. Lotnisko wykonuje przeważnie loty do europejskich miast. Jest także oferta lotu na Bliski Wschód. Kiedy jesteśmy zainteresowani podróżą w dalsze zakątki Poznań też się sprawdza. Lotnisko ma korzystne połączenia z wszystkimi ważnym(i) europejskimi lotniskami. Pozwala to wygodnie się przesiadać.+

Dojazd do lotniska Poznań-Ławica

Lotniska jako wielkie projekty budowlane są umiejscowione przeważnie na przedmieściach. Identycznie wygląda to w Poznaniu. W takiej sytuacji konieczna jest właściwa synchronizacja lotniska ze znaczącymi drogami. W okolicach lotniska funkcjonują parkingi, gdzie za określoną opłatą można przetrzymać samochód.

Komunikacja publiczna również oferuje dotarcia na Ławicę. Busy z centrum Poznania jeżdżą na lotnisko co około pół godziny. Ale w sytuacji gdy wybieramy się na większe wakacje, potrzebujemy więcej bagażu. Przewożenie wszystkiego w autobusie może być kłopotliwe.

Dobrą opcją w takiej sytuacji staje się wypożyczenie busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Familijny(e) wyjazd? Wszyscy do niego wejdą. Łącznie z bagażami. Po skorzystaniu z tej usługi, możemy liczyć, że kierowca odstawi nas pod terminalem lotniczym. W przypadku chęci można też zlecić usługę w przeciwną stronę – odbiór z lotniska. Możliwość ta jest zwłaszcza komfortowa dla większych grup. Warto nadmienić, że transport na lotnisko busem nie łączy się z wielkimi wydatkami. Zwłaszcza jeśli opłatę podzieli się na kilka(u) osób. 

Co warto wiedzieć przed lotem z Poznania?

Porty lotnicze funkcjonują według restrykcyjnie określonych reguł. Przed każdą podróżą powinno się zapoznać się z przepisami w określonych krajach. Trzeba też posiadać zestaw niezbędnych dokumentów. Paszport, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby być wpuszczonym na pokład. Jeśli startujemy z Poznania, warto pojawić się na lotnisku minimum  2 godziny przed odlotem. Pozwoli to sprawnie przejść kontrole bezpieczeństwa, oddać bagaże i spokojnie czekać na lot.

Wynajmując busa na lotnisko lepiej pomyśleć o tym wcześniej. Bywa, że firmy mają zarezerwowane wyjazdy zes sporym wyprzedzeniem. Odpowiednio wczesne porozumienie kierowcą pozwala uniknąć stresów. Właściwa organizacja pozwala potem cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.