Motoryzacja

Drogi w województwie pomorskim – fakty i opinie

Bezsprzecznie transport lądowy jest najważniejszą gałęzią polskiej gospodarki. Transport determinuje to jak rozwija się gospodarka w każdym z regionów. Dlatego właśnie usługi transportowe, zarówno pomorskie czy też podlaskie województwo są tak istotne. Zauważ, że jak nie ma możliwości aby dostarczyć surowce jak również wywozu gotowych już produktów, spowolni to funkcjonowanie każdej hali produkcyjnej.

Drogi w województwie pomorskim – co warto o nich wiedzieć?

Całkowita długość ekspresówek i autostrad w województwie pomorskim wynosi 169 kilometrów. Warto także dodać, że drogi w województwie pomorskim są rozwinięte. Czy zdajesz sobie sprawę, że ich długość sięgnęła 1,8 tysiąca kilometrów? Ma to przełożenie na średnią gęstość rzędu 10 km na 100 km2 to aż 5 pozycja w Polsce. Ta modernizacja sieci dróg pomogła w tym, że ilość wypadków samochodowych jest o wiele mniejsza niż była. Nie zapominajmy również, że samorząd województwa wspomaga jeszcze gminny a także powiaty jeśli chodzi o inwestycje na drogach niższego szczebla.

Drogi i województwo pomorskie – co warto o tym wiedzieć?

Ponadto dobrze rozwinęła się też kolej w pomorskim, która ma aż 1,2 tys. km. Liczne inwestycje, które prowadzone były przez samorząd sprawiły, że poprawia się stan infrastruktury kolejowe. Samorząd województw pomorskiego, jako pierwszy w Polsce stwierdził, że chce wybudować nową linię kolejową jest to linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Linia jest punktem zwrotnym w transporcie, jak i rozwoju gospodarczym obszaru metropolitalnego. Mieszkańcy województwa pomorskiego najchętniej w Polsce korzysta z pociągów. Warto też wspomnieć, że prężnie rozwija się Port Lotniczy na pomorzu.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego

Polecane dla Ciebie