Motoryzacja

Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Lakier to jeden z najbardziej czułych i eksponowanych elementów samochodu. Ze względu na to, że lakier zajmuje calą zewnętrzną powłokę samochodu jego uszkodzenia są niestety dosyć powszechne. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O karoserię, jak i o cały samochód trzeba dbać – wtedy jesteśmy w stanie uniknąć, albo przynajmniej ograniczyć ewentualne kłopoty.

Renowacja lakieru samochodowego – dlaczego warto to robić?

Karoseria samochodu jest również narażona na działanie reakcji(e) chemiczn(e)ych. Utlenia się ona, co w konsekwencji może powodować pojawienie się rdzy.

Czasem nawet auta, które na pierwszy rzut oka wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Bywa, że odpryski są mikroskopijne. Dlatego warto raz na jakiś czas zbadać lakier oglądając auto z każdej strony przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla osób dbających o kondycję swoich aut. Jest to zabieg skuteczne zarówno od strony zapobiegawczej, jak i pod kątem renowacji już uszkodzonych elementów.

Jak odświeżyć swoją karoserię?

Istnieją firmy, które w bardzo skrupulatny sposób odnawiają lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Używane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrzętnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona na zasadzie jak szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony zajmujące się car detailingiem oferują szereg czynności, których celem jest maksymalne odświeżenie naszych samochodów.

Dla przykładu, na maskę można nałożyć chroniącą folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci zazwyczaj dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Jak kłopot to do specjalisty

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko wygląda elegancko. Również jego cena rośnie kiedy jest on wypielęgnowany.

Wizyta w warsztacie, którego zajęciem jest renowacja lakieru samochodowego pomoże uzyskać odpowiedź na wiele kwestii. Fachowiec zbada stan lakieru w samochodzie i zaleci najbardziej adekwatny sposób konserwacji.

Polecane dla Ciebie